Říjen 2009

Smart Wings již nabízí letenky na letní sezónu 2010

31/10 2009

Společnost Smart Wings již zavedla do rezervačního systému letenky na letní sezónu 2010. Konkrétně se jedná o lety 4x týdně do Burgasu, 3x týdně do Neapole a Splitu a nově též 2x týdně do Katánie na Sicílii. Všechny lety budou operovány moderními letouny Boeing 737.

Ryanair plánuje další expanzi v Bratislavě

30/10 2009

Šéf Ryanairu Michael O´Leary oznámil záměr společnosti dále posílit pozici aerolinií na bratislavském letišti. Ryanair, specialista na levné letenky, plánuje umístit na letišti M.R. Štefánika tři letadla. Vše se však definitivně odvine od jednání s bratislavským letištěm o výši letištních poplatků. Současně tak vyvíjí tlak na vídeňské letiště, které šéf Ryanairu označuje díky výši letištních poplatků za příliš drahé.

Vueling umožňuje platit za letenky systémem PayPal

30/10 2009

Španělský low cost dopravce Vueling, který létá mimo jiné i z Prahy do Bacelony, umožňuje nově platit zákazníkům letenky prostřednictvím systému PayPal. Tato možnost zvyšuje bezpečnost platebních transakcí, nikam totiž nezadáváte číslo své platební karty.

Germanwings slaví sedmé výročí existence akčními cenami

30/10 2009

U příležitosti sedmého výročí svého založení nabídla low cost společnost Germanwings levné letenky již od 7,77 €. Pro cestovatele z ČR se tak nabízí možnost letět za tuto cenu z Prahy na letiště Kolín n. Rýnem -Bonn. Uvedená cena platí při koupi jednosměrné letenky a obsahuje poplatky a daně, zaplatíte však poplatek za odbavené zavazadlo.

Air Asia X plánuje otevřít linku do Paříže

29/10 2009

Malajská nízkonákladová společnost Air Asia, která již létá z Londýna do malajského Kuala Lumpur, připravuje zahájení letů do další evropské destinace. V minulosti se spekulovalo o tom, že by na řadě mohla být Praha, linky Air Asia X ale zamíří do Paříže. Společnost Air Asia X zatím úspěšně provozuje model nízkonákladové dopravy na dálkových tratích, levnou letenku  z Londýna do Kuala Lumpur lze koupit již za cenu kolem 10 tis. Kč.

Zimní nabídka destinací z letiště Drážďany

29/10 2009

Letiště Dresden International vstupuje 25. října do zimní sezóny s bohatou nabídkou letů. Každý týden bude k dispozici zhruba 250 odletů do 50 destinací ve 13 zemích v Evropě, severní Africe a na Blízkém Východě. Poprvé jsou v letovém řádu v zimě zařazeny lety do Moskvy a Varšavy. Nově jsou v nabídce také lety do Larnaky na Kypru, Ciudad Real ve Španělsku a do Antalye v Turecku.

Společnost Emirates nabízí letenku kolem světa za 755 GBP

27/10 2009

Letecká společnost Emirates nabízí letenku kolem světa, výchozím místem cesty je Londýn. Dalšími stopovery na cestě jsou Dubaj, Bangkok a Sydney. Ze Sydney se musíte sami přesunout do Melbourne, odkud odlétáte na další cestu. Následující zastávkou je Auckland, znovu se sami musíte dopravit tentokrát do Christchurchu, odtud odlétáte s Emirates opět do Dubaje a poté zpět do Londýna. Cena letenky kolem světa je 755 GBP.

Ryanair nabízí lety zdarma

27/10 2009

Výraz  levné letenky asi není v tomto případě úplně výstižný, Ryanair totiž připravil akci, při které poletíte z Prahy do Birminghamu, Dublinu a Frankfurtu Hahnu zdarma. Stejnou cenovou strategii společnost zvolila i pro odlety z Brna na letiště Londýn Stansted. Rovněž pro všechny lety z Bratislavy platí ta samá nabídka- letenky do všech deseti destinací, kam Ryanair létá ze slovenské metropole, jsou rovněž zdarma. Je třeba připomenout, že uvedená akční nabídka se netýká zdaleka všech letů, navíc počet takto levných sedadel bývá velmi omezený.

Několik statistik ze zimního letového řádu Letiště Praha

26/10 2009

Na konci minulého týdne představilo Letiště Praha zimní letový řád. Zde je několik zajímavých statistik:

Země s nejvyšším počtem destinací s přímým spojením z Prahy:

Velká Británie - 12 destinací
Itálie - 10 destinací
Německo - 9 destinací
Rusko - 8 destinací
Norsko - 6 destinací

Karibské ostrovy Tobago a Grenada z Londýna již za 347 GBP

26/10 2009

 Britská letecká společnost Monarch Airlines, která zajišťuje zejména charterové, ale i některé linkové lety z Velké Británie, nabízí levné letenky do Karibiku. Na začátku listopadu  najdete v nabídce letenky z Londýna Gatwicku na ostrovy Grenada a Tobago za cenu 347 GBP včetně poplatků, k ceně však bude připočítán ještě poplatek 30 GBP za odbavené zavazadlo.