Letecké společnosti

Wizz Air ruší linky do Malmö a Osla

10/2 2010

Wizz Air ukončí provoz linek do Osla Torpu a do Malmö, poslední lety se uskuteční na konci února. Do Osla se tak dostanete přímým letem z Prahy pouze s Norwegian Air Shuttle nebo s ČSA, alternativou letu do Malmö je spojení do Kodaně a odtud vlakem nebo autobusem, obě města totiž leží poměrně blízké vzdálenosti, odděluje je mořská úžina překlenutá jedním z nejdelších mostů v Evropě.

Na trhu se zřejmě brzy objeví pojištění proti krachu aerolinií

7/2 2010

Majitelé zakoupených letenek se zřejmě již berzy nebudou muset obávat krachu letecké společnost a tím i ztráty peněz za letenku. Evropská cestovní pojišťovna přichází na trh s novým produktem, který toto riziko odstraňuje. Pojištění by totiž krylo ztráty plynoucí z úpadku dopravce. Návrh ECP nyní studují prodejci letenek a zřejmě se tento produkt stane brzy součástí nabídky pojištění, který si bude moci klient zvolit současně s koupí letenky.

Nová linka Wizz Air do Bari

6/2 2010

Wizz Air otevře od 28. března 2010 novou linku z Prahy do italského Bari s frekvencí dvou letů týdně. Přístavní město v oblasti Apulie, ležící na pobřeží Jaderského moře, se tak stane 14. destinací, kterou dopravce z české metropole nabízí. Wizz Air v současné době provozuje lety do oblíbených italských měst, jako jsou Řím, Benátky/Treviso a Milán/Bergamo.

Nové linky z Norimberka a z Frankfurtu

3/2 2010

Air Berlin otevře dvě nové linky z Norimberka, těmito novými destinacemi jsou Nice a Benátky Marco Polo.  Maltský národní dopravce Air Malta připravuje spojení sicilské Catanie s Frankfurtem, linka bude operována třikrát týdně.

Bratislavské letiště se chce více zaměřit na cestující z Moravy

2/2 2010

Bratislavské letiště plánuje přitáhnout více cestujících z Moravy. Z Brna nyní létají jen tři pravidelné linky, do Prahy, Londýna a Moskvy, zatímco bratislavské jich nabízí téměř desetkrát víc. Bratislavské letiště považuje za svou výhodu to, že po dálnici je z Brna dostupnější než pražské nebo vídeňské letiště, navíc zde neexistuje jazyková bariéra.

Marketingová akce ČSA

2/2 2010

ČSA spustily kampaň s názvem "Více lidí - více zážitků a nižší ceny letenek". Akci na zlevněné letenky pro dvojice nebo skupinu lidí ČSA inzerují v tisku, na internetu a v kampani využijí také rozhlas.

Z Londýna na Tchajwan již od 85 £

29/1 2010

Od 28.března 2010 bude China Airlines provozovat nonstop lety do Taipeje z Londýnského letiště Heathrow-Terminálu 4. Nová linka bude provozována třkrát týdně- v úterý, ve čtvrtek a v neděli.

Smart Wings zahájily prodej letů do Girony

26/1 2010

SmartWings rozšiřuje svou nabídku destinací ve Španělsku. Do systému byly pro letní sezónu 2010 nasazeny nové lety z Brna a Ostravy do španělské Gerony. Gerona se tak stane šestou španělskou destinací SmartWings.

Letiště Drážďany představí svou nabídku letů na veletrhu Dresdner ReiseMarkt

22/1 2010

Letiště Dresden International představí svůj letošní letní letový řád na veletrhu Dresdner ReiseMarkt (stánek 4-B 04), který se koná od 29. od 31. ledna 2010. Na letovém řádu pro letní sezónu 2010 je 51 metropolí a turistických cílů ve střední a východní Evropě, u Středozemního moře, Atlantiku a Rudého moře. U veletržního stánku získají návštěvníci také informace o poskytovaných službách, například o parkovací poukázce, a mohou se zúčastnit výherní soutěže, ve které budou losovány lety z Drážďan.

Wizz Air zavedl odbavení přes internet při letech z Prahy

21/1 2010

Wizz Air zavedl odbavení přes internet pro všechny své lety z Prahy, odbavit se můžete nejdříve 7 dní a nejpozději 3 hodiny před odletem. Zároveň Wizz Air oznámil, že s platností od 1. dubna 2010 bude odbavení přes internet zpoplatněno částkou 5 €, při platbě na letišti pak částkou 10 €.

Syndikovat obsah