ČSA

Wizz Air ruší linky do Malmö a Osla

10/2 2010

Wizz Air ukončí provoz linek do Osla Torpu a do Malmö, poslední lety se uskuteční na konci února. Do Osla se tak dostanete přímým letem z Prahy pouze s Norwegian Air Shuttle nebo s ČSA, alternativou letu do Malmö je spojení do Kodaně a odtud vlakem nebo autobusem, obě města totiž leží poměrně blízké vzdálenosti, odděluje je mořská úžina překlenutá jedním z nejdelších mostů v Evropě.

Marketingová akce ČSA

2/2 2010

ČSA spustily kampaň s názvem "Více lidí - více zážitků a nižší ceny letenek". Akci na zlevněné letenky pro dvojice nebo skupinu lidí ČSA inzerují v tisku, na internetu a v kampani využijí také rozhlas.

ČSA ruší linku do Istanbulu

18/1 2010

ČSA pozastavily v rámci zimního letového řádu lety na lince z Prahy do Istanbulu, důvodem je nerentabilita provozu. V konkurenčním boji měly totiž navrch Turkish Airlines, létaly a této trase častěji a také zpravidla za výhodnější ceny. Cestující, kteří již zakoupili letenky, o své peníze  samozřejmě nepřijdou, letenky jim budou v plné míře dopravcem refundovány.

Kodaň s ČSA od 2 665 Kč

5/1 2010

V nabídce akčních letenek od ČSA najdete momentálně Kodaň již od 2 665 Kč, což je cena běžná spíše u low cost společností než u našeho národního dopravce. Letenky do Kolína nad Rýnem nabízí ČSA také za zajímavých 2 991 Kč.

Soutěž o letenky ČSA

8/12 2009

Chcete se zúčastnit vánoční hry o letenku ČSA? Až do 28. prosince máte možnost soutěžit o letenku do jedné z deseti evropských destinací, kam létají letadla ČSA. Pravidla hry jsou jednoduchá - na webu vyplníte krátký formulář a pak klikáním myší "odkrýváte" symboly na vámi vybraných třech sedačkách ve virtuálním letadle.

Prodej levných letenek ČSA přes Click4sky končí

1/12 2009

 ČSA oznámily, že projekt Click4sky dnešním dnem končí. Tento systém umožňoval zakoupit levné letenky za garantovanou cenu 2 780 Kč do řady destinací, kam létala letadla ČSA. Stránky Click4sky zatím nezaniknou, budou i nadále nabízet levné letenky ČSA v nejnižších knihovacích třídách - ovšem nikoli za jednotnou cenu, ale podle aktuální poptávky do cílové destinace.

ČSA začaly nabízet na Ruzyni self check-in

27/11 2009

 Pasažéři Českých aerolinií mohou od středy nastupovat na letišti v Praze-Ruzyni do letadel bez dlouhého čekání. Samoodbavovací stánky totiž mohou na letišti využít cestující už šesti evropských aerolinek - Lufthansy, Air France, KLM, Finnairu, Iberie a nově tedy i ČSA.. Pasažéři už ke svému odbavení potřebují jen elektronickou letenku a pas.

ČSA mění na Heathrow terminál

26/11 2009

ČSA opustily na letišti Londýn Heathrow Terminál 2, od této chvíle budou operovat z Terminálu 4, odkud budou vypravovány všechny lety aliance Sky Team. Součástí záměru Sky Teamu je sdružit na všech letištích aktivity pod jenu střechu.

Personální změny v ČSA

20/10 2009

V pondělí 19. října se uskutečnilo mimořádné jednání Dozorčí rady Českých aerolinií. Na své funkce členů představenstva rezignovali Radomír Lašák, Jiří Devát, Dušan Ryban, Jiří Hrbáček, Petr Pištělák, Jan Janík, Roman Planička. Peter Jusko v představenstvu zůstává. Nově byli do funkce členů představenstva jmenováni Miroslav Dvořák, Josef Adam, Jan Trčala a Pavel Dolák.

Konsorcium Unimex/Travel Service nabídlo za ČSA přes miliardu korun, ovšem s podmínkami

1/10 2009

Do 30. září měli zájemci o koupi ČSA odevzdat své nabídky, v soutěži však po vyřazení a odstoupení jiných zájemců zůstalo pouze konsorcium Unimex/Travel Service. Tento uchazeč  nabídl českému státu jako majoritnímu vlastníkovi za koupi ČSA částku převyšující jednu miliardu korun, ovšem s několika podmínkami.

Syndikovat obsah